KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13989168

nr 1398 9168

Arthur Alin

(1891-1977), Sverige

Oljemålning, Vinterlandskap. Tidigt 1900-tal. Signerad Alin. Olja på duk, 45x31 cm, yttermått inklusive ram: 57x44 cm

Arthur Alin, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1891, död 1977 i Malmö .

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.200 kr

måndag 24 maj 2021
kl 20:46:38

Arthur Alin

Läs mer om Arthur Alin